Posušene ribe

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

tema odprta - 2. nov 2005 10:04 | ogledi: 3.566 | odgovori: 6

Svakinja je s potepanja po Islandiji prinesla posušene ribje fileje - izgledajo kot posušeni osličevi (beli) fileti, čeprav ni oslič, ampak ena druga riba, menda je slanik, ne znam islandsko :)

Na Islandiji take ribe jedo kot čips, tako za malico, meni pa niso preveč všeč na tak način. Pozna mogoče kdo te posušene ribe in še kakšen drug način konzumiranja (kuhanje, namakanje in potem peka,...)?

Ne preveč turoben dan vsem!

Mohka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 10:08

Za te ribe ne vem, ampak bakalar/polenovka se tudi suši. Moja mama ga vedno kupi sušenega, namaka ga, potem pa naredi v omaki (zraven skuha polento). Mogoče bi to šlo na enak način. tjas

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

2. nov 2005 11:53

Tjas, a ni bakalar/polenovka take olivno zelene-rjave barve pa s celega posušena? Te moje islandske ribice so samo filejčki, se mi zdi, da bi kar razpadli, če jih namočim... Koliko časa pa namaka vaša mamca polenovko? LP Mohka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 11:56

Mohka, tudi bakalar moje mame čisto razpade.... veš kako zgleda, če narediš omako za pašto s tuno iz konzerve? Tako zgleda tale bakalar v omaki od moje mame - kot golaž. Namaka ga full dolgo, da razpade na koščke. Nisem sicer sigurna, ker sem pri ribah čisti nevednež, ampak kakih kosti pri tem bakalarju ni. tjas

Mohka  

član od: 30.9.2005

sporočila: 81

2. nov 2005 12:10

Vaav! Super nasvet! Potem bom pa tudi jaz lahko kaj okusnega sčarala s tistimi "islandci". Sem bila prepričana, da mora posušena riba obdržati svojo obliko med kuho.. Hvala, Tjas, upam, da jih bo mami še dolgoooo fejst zdrava kuhala! LP Mohka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

2. nov 2005 12:13

Hvala Mohka tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti